Biennale Architektury w Wenecji 2023

Redakcja

15 stycznia, 2024

Termin: 20 maja – 26 listopada 2023 roku.

Biennale Architektury w Wenecji 2023 to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie architektury, które odbędzie się w dniach 20 maja do 26 listopada 2023 roku.

Biennale Architektury w Wenecji 2023 to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie architektury. W tym roku, wystawa koncentruje się na kontynencie afrykańskim i będzie prowadzona przez Lesley Lokko, założycielkę Graduate School of Architecture na Uniwersytecie w Johannesburgu i Africa Future Institute (AFI) w Ghanie.

Wenecja, znana z pięknej architektury i wspaniałych kanałów, jest idealnym miejscem na takie wydarzenie. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, Biennale Architektury stało się platformą dla prezentacji najnowszych trendów i innowacji w świecie architektury. W tym roku, wystawa będzie skupiać się na architekturze Afryki, pokazując jak architekci i praktycy z tego regionu wprowadzają nowe podejście do projektowania.

Wystawa jest zaprojektowana jako warsztat, gdzie architekci i praktycy będą mieć możliwość pokazania swoich najlepszych projektów i wytyczania ścieżki dla przyszłych pokoleń. W programie Biennale znajduje się ogólna wystawa międzynarodowa kuratorowana przez Lokko, a także seria pawilonów narodowych z własnymi kuratorami.

Wenecja jest miastem, którego architektura jest często uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Biennale Architektury 2023 będzie idealną okazją do tego, by zobaczyć najnowsze i najbardziej innowacyjne projekty z całego świata, w tym z Afryki. Warto zarezerwować termin w kalendarzu i odwiedzić Wenecję w tym wyjątkątkowym roku, by zobaczyć, jak architekci i praktycy z całego świata wprowadzają nowe podejście do projektowania i tworzenia przyszłości.

Biennale Architektury w Wenecji to wyjątkowa okazja, by poznać najnowsze i najbardziej innowacyjne projekty z różnych zakątków świata, a także zobaczyć jak architekci i praktycy z różnych krajów wprowadzają swoje wizje i pomysły na przyszłość architektury. To także okazja do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi zawodowcami z branży.

Jeśli jesteś zainteresowany światem architektury, czy to jako profesjonalista, czy jako pasjonat, Biennale Architektury w Wenecji 2023 jest wydarzeniem, którego nie możesz przegapić.

Polecane:

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.