Minimalizm we wnętrzach

Redakcja

18 stycznia, 2024

Minimalizm we wnętrzach w ostatnich latach zyskuje coraz więcej zwolenników. Stopniowo odchodzi się od pełnych przepychu wnętrz, na rzecz minimalistycznych wystrojów, które są wizualnie bardzo atrakcyjne. Poza walorami wizualnymi bardzo często wnętrza minimalistyczne są także funkcjonalne, a to niewątpliwie duża zaleta wpływająca na komfort codziennego życia.

Na czym polega minimalizm?

Minimalizm we wnętrzach to trend, w którym mniej oznacza więcej. Z tego właśnie powodu, nie znajdziemy tutaj bogatych dekoracji, a raczej proste geometryczne formy. Minimalizm lubi prostotę, dlatego próżno w nim szukać niepotrzebnych zdobień, które przyciągają wzrok. Wszelka zabudowa charakteryzuje się prostymi formami, dlatego bardzo często szafki do przechowywania pozbawione są okuć. Jeśli jednak jest to element, bez którego nie wyobrażamy sobie mebli, można postawić na proste modele w formie walców, prostokątów czy kulek. 

Jakie meble i dodatki sprawdzą się w minimalistycznym wnętrzu?

W minimalizmie świetnie sprawdzą się meble o prostych bryłach. Im prostszy mebel, tym lepiej będzie współgrał z całością. Zasada ta dotyczy także dekoracji, np. w przypadku kanapy zamiast poduszek z nadrukami, lepiej wybrać takie, które są gładkie, ale mają np. wyraziste kolory, co sprawi, że będą się dobrze komponowały z resztą wnętrza. Jeśli posiadamy mieszkanie, które urządzaliśmy w stylu minimalistycznym doskonałym kontrastującym elementem, będzie np. kanapa w odróżniającym się kolorze. 

Jakie zasady obowiązują w minimalistycznych wnętrzach?

Minimalizm we wnętrzach charakteryzuje się prostotą, ale to wcale nie oznacza, że musi być nudno, dlatego warto postawić na kolor. Najważniejsze jest to, aby minimalistyczne wnętrza nie zawierały zbędnych elementów dekoracyjnych.

Polecane: