Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie?

Redakcja

14 stycznia, 2024

Mieszkanie w bloku naturalnie stawia przed nami całą masę wyzwań. Okazuje się, że choć powinno ono stać się naszą absolutnie prywatną twierdzą, to jednak sąsiedzi doskonale słyszą każdy hałas czy także każde głośniejsze westchnięcie. Nie da się ukryć, że mieszkańcy bloków zwykle mają ogromne problemy z tym, by zachować swoją prywatność. Wobec tego warto wiedzieć, jak wyciszyć mieszkanie?

Co to jest izolacja akustyczna i dlaczego ma znaczenie?

Szukając odpowiedzi na to, jak wyciszyć mieszkanie można powiedzieć, że najlepszym sposobem jest izolacja akustyczna. To specjalna, dodatkowa warstwa, która pozwala odgrodzić mieszkanie od dźwięków, które dochodzą z zewnątrz. Niemniej jednak izolacja akustyczna ma o wiele większe znaczenie. Przede wszystkim pozwala ona także zachować wszystkie dźwięki mieszkania, które mają swoje źródło w jego wnętrzu. Żadne tupnięcie czy krzyk, nie dotrze już do naszych sąsiadów.

Montaż okien z podwójną szybą

Pierwszym sposobem na to, jak skutecznie wyciszyć mieszkanie jest oczywiście zamontowanie okien z podwójną szybą. Grubość szkła ma bowiem ogromne znaczenie jeśli chodzi o te dźwięki, które dochodzą do mieszkania z zewnątrz, a także o dźwięki, które będą rozchodziły się na zewnątrz. Wobec tego okna z podwójną szybą mogą stać się niezwykle pomocne.

Dodanie sufitu dźwiękochłonnego

Jeśli nie mieszkamy na ostatnim piętrze w bloku, a nad sobą mamy dość hałaśliwego sąsiada, można także zdecydować się na to, by zamontować w mieszkaniu sufit dźwiękochłonny. Najczęściej jest to nic innego jak dodatkowa warstwa z paneli akustycznych, która pozwala skutecznie wyciszyć mieszkanie i odgrodzić je od dźwięków dobiegających z góry.

Podłoga pochłaniająca dźwięk

Ciekawym sposobem na to jak wyciszyć mieszkanie jest zdecydowanie się na pochłaniającą dźwięk podłogę. W ten prosty sposób można skutecznie zredukować hałasy nie tylko w mieszkaniu, ale także zapewnić sąsiadom pod nami spokojny i cichy sen. Taka podłoga w wielu wypadkach jest świetnym rozwiązaniem sąsiedzkich problemów.

Polecane: