Home staging – co warto wiedzieć?

Redakcja

15 stycznia, 2024

Choć rynek nieruchomości bardzo prężnie się rozwija, to jednak deweloperzy, a coraz częściej także i prywatni sprzedawcy, mają coraz więcej problemów ze znalezieniem odpowiedniego kupca dla swojej nieruchomości. Jednak najczęściej problemem okazuje się, nie samo zdjęcie, które jest źle wykonane, a to, co takie zdjęcie po prostu może przedstawiać. Aranżacja wnętrz- o ile zostanie wykonana estetycznie- może stać się prawdziwym magnesem na nabywców danej nieruchomości. Wówczas z pomocą przychodzi home staging- co warto wiedzieć?

Jak działa Home staging?

Home staging – co warto wiedzieć? Otóż na samym początku warto sobie zdać sprawę z tego, że jest to usługa, która polega na przygotowaniu wnętrza do ewentualnej sesji zdjęciowej i prezentacji go potencjalnym nabywcom. Home stager – oczywiście odpłatnie- wykonuje więc maksymalnie estetyczną i oryginalną aranżacje, a deweloper zajmuje się niczym innym jak samą sprzedażą nieruchomości.

Jakie zalety ma Home staging?

Home staging to z pewnością usługa, która niesie za sobą niezwykle wiele korzyści. Przede wszystkim nieruchomość staje się o wiele bardziej zachęcająca do kupna. Profesjonalne udekorowanie wnętrz znacznie podnosi także jej wartość na rynku nieruchomości- odnosi się to zarówno do rynku wtórnego jak i do rynku pierwotnego.

Ile kosztuje Home staging?

Home staging oczywiście nie jest usługą wykonywaną za darmo. Warto zauważyć, że każdy home stager ma swój własny cennik. Niemniej jednak finalna wycena zależy od wykorzystanych materiałów, a także od samego stopnia zaawansowania danej aranżacji. Taka inwestycja zwróci się jednak w postaci większej kwoty, za którą nieruchomość została sprzedana.

Czy warto wykonać Home staging?

Wykonanie home stagingu jest wstanie znacznie podnieść atrakcyjność danego wnętrza, a jak wiadomo, to właśnie ten parametr najszybciej przyciągnie kupców. Jeśli więc zależy nam na jak najszybszej sprzedaży nieruchomości, to warto się na home staging zdecydować. Z pewnością przyniesie to wymierne korzyści.

Polecane: